محل تبلیغات شما

آرتروگرافی که نام دیگر آن پرتونگاری مفصلی استبه نوعی تصویربرداری از مفاصل گفته می‌شود. انجام آرتروگرافی با استفاده از تزریق ماده‌یحاجب در مفاصل و در جهت بررسی بیشتر مفاصل داخلی مثل زانو، شانه، لگن، آرنج و .انجام می‌گیرد. معمولاً پزشک متخصص آرتروگرافی را ابتدا برای افرادی که درد پایدارو شدید در بخش‌هایی مثل زانو یا شانه دارند تجویز می‌کند.

آرتروگرافی چگونه انجام می‌شود؟     

برای انجام آرتروگرافی از بیمار درخواست می‌شود تا لباسمخصوص را به تن نماید. در بخش‌هایی از مفاصل که نیاز به تشخیص و بررسی دارد ازمواد بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود. زمانی که محل موردنظر بی‌حس شد متخصص مواد حاجبرا تزریق می‌نماید. متخصص برای اینکه ماده حاجب به طور کامل در مفاصل جریان پیداکند بخش مورد تزریق را دستکاری‌های مخصوص می‌نماید. حتی در برخی موارد از بیماردرخواست می‌شود تا راه رفته یا دست‌های خود را از بخش شانه تکان دهد و سپس عکس‌هایمورد نظر با استفاده از دستگاه گرفته می‌شود.

بعد از انجام آرتروگرافی بیمار احساس سوزی و دید کمی درناحیه مفصل مورد نظر خواهد داشت که در چند ساعت اول از بین می‌رود.

مراقبت‌های بعد از انجام آرتروگرافی یا پرتونگاری مفصلیچیست؟

پزشک به بیمارانی که آرتروگرافی یا پرتونگاری مفصلی انجام می‌دهندتوصیه می‌کند تا 24 ساعت از باند کشی استفاده کرده و مفصل مورد نظر را ببندند. اینتوصیه برای کاهش درد و جلوگیری از تورم انجام می‌شود. همچنین صداهایی از داخل مفصلتا دو روز ممکن است شنیده شود که تأثیر تزریق در مفصل بوده و به مرور رفع می‌گردد.بیماران بعد از انجام آرتروگرافی می‌توانند از یخ برای تسکین درد استفاده نمایند.

وب سایت دانستنیهای دردانم به بیماران کمک می‌کند تااطلاعات اولیه از روشهای تشخیص بیماریها داشته باشند. برای مطالعه مقالاتی در مورد هفته های اول بارداری، میلوگرام چیست، MRI سینه چیست، آمنیوسنتز چیست، اسکناسپکت چیست و . نیز می‌توانید به سایت دردانم مراجعه نمایید.

 

خواص دارویی کاکوتی چیست

دعوای خواهر و برادر نوجوان

آکنه چیست و علت بروز آکنه و درمان آن چیست

آرتروگرافی ,انجام ,می‌شود ,استفاده ,مفاصل ,تزریق ,انجام آرتروگرافی ,بعد از ,مورد نظر ,با استفاده ,استفاده از ,بیمار درخواست می‌شود

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پرستاری بجنورد هیئت حضرت فاطمة‌ الزهراء سیدة‌ النساء العالمین kredumthepmo شكوه سرخ سایت دانستنی ها و رفع نیازها fritasanga Қуръон саодати башар raibligviecap هر چی بخوای ₪₪ وَکــــــیــــــل گِـــــــرافـی ₪₪