محل تبلیغات شما

کولونوسکوپی مجازی یا سی تی کولونوگرافی از جملهروش‌های تشخیص جدید برای بیماری پولیپ کولون و توده‌های سرطانی در این بخش است.این روش از کولونوسکوپی توسط پزشکان برای افرادی که شرایط انجام کولونوسکوپی سنتیرا ندارند تجویز می‌شود. بخش رادیولوژی در بسیاری از مراکز پزشکی می‌توانند آزمایشکولونوسکوپی مجازی برای بیمار انجام دهند.

کولونوسکوپی مجازی یاسی تی کولونوگرافی چگونه انجام می‌شود؟

قبل از انجام تست کولونوسکوپی پزشک متخصص ازبیمار می‌خواهد که به مدت یک روز از خوردن مواد غذایی سفت خودداری کند و داروهاییبرای تخلیه روده تجویز می‌نماید. پاکسازی روده باید قبل از انجام آزمایشکولونوسکوپی به طور کامل انجام شده باشد. بیمار بر روی تخت دستگاه خوابانده می‌شود.لوله‌ای مخصوص و کوچک وارد دهانه رکتوم بیمار می‌شود و سپس گاز دی‌اکسید کربن واردروده می‌شود. در این حین دستگاه برای انجام کولونوسکوپی مجازی یا سی تی کولونوگرافی شروع به عکس‌برداریو سی تی اسکن آن‌ها می‌نماید.

انجام این آزمایش مقداری احساس ناراحتی و باداضافی داخل شکم را برای بیمار فراهم می‌آورد که بعد از اتمام تست کولونوسکوپیمجازی این موارد نیز رفع می‌شود. با خالی نمودن باد شکم بعد از انجام تست احساسناراحتی از انجام کولونوسکوپی مجازی نیز از بین می‌رود.

انجام آزمایش کولونوسکوپی مجازی بین 15 تا 30دقیقه زمان می‌برد. بعد از انجام این تست بیمار به روال عادی زندگی بازمی‌گردد و هیچ‌گونهمراقبت یا نگهداری خاصی ندارد.

کولونوسکوپی مجازی یاسی تی کولونوگرافی برای چه افرادی توصیه می‌شود؟

افرادی که دچار پولیپ روده می‌شوند بعد از تشخیصپزشک باید کولونوسکوپی مجازی را انجام دهند. پولیپهای روده از غشای داخلی رودهبزرگ تولید شده و درصد بسیار کمی از آن‌ها به غده‌های سرطانی تبدیل می‌شوند. معمولاًپزشک متخصص انجام تست کولونوسکوپی مجازی را با هدف رفع پولیپها انجام می‌دهد تاتبدیل به غدد بدخیم نشوند.

وب سایت دردانم میتواند اطلاعات جالب و اولیه ایدر مورد انواع بیماریها و روش های تشخیص در اختیار کاربران محترم قرار دهد.

 

 

خواص دارویی کاکوتی چیست

دعوای خواهر و برادر نوجوان

آکنه چیست و علت بروز آکنه و درمان آن چیست

انجام ,کولونوسکوپی ,مجازی ,روده ,بیمار ,تی ,کولونوسکوپی مجازی ,از انجام ,سی تی ,بعد از ,آزمایش کولونوسکوپی ,انجام کولونوسکوپی مجازی ,انجام آزمایش کولونوسکوپی ,آزمایش کولونوسکوپی مجازی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
وبلاگ حقوقی محمد حسنی Geraldine's page fastrolmusi chiovarewa unlalinach Jorge's site cirtuischenir پیچ و مهره newsvacrudo cheapconverse