محل تبلیغات شما

خواص دارویی کاکوتی چیست

کاکوتی Ziziphora clinopodioides جواهر داروییآسیای غربی به نام Blue Mint Bush شناخته می شود کاکوتی یا مشک طرمشکنام گیاهی از تیره نعناعیان در خانواده Lamiaceae در گروه Angiosperms یاگیاهان گلدار با بوی تند است

این گیاه چند ساله با بوته های باارتفاع 20-50 سانتی متر می باشد دارای خواص درمانی زیادی می باشد

مدت طولانی است مردم در کشورهایخاورمیانه مانند ایران، عراق و ترکیه ازگیاه کاکوتی استفاده می کنند. اما در ممالکغربی به تازگی مورد توجه قرار گرفته است .، در خاک خشک آسیای غربی رشد می کند.درنواحی کوهستانی شمال شرقی ایران پیدا می شودکه به زبان خراسانی به آن آنخ می گویند. در آذربایجان کهلیک اُتی یا کلکوتی به معنای علف کبک مشهور است این نوع در مرکز،جنوب یا غرب ایالات متحده هم یافت می شود ، بوی خیره کننده پروانه ها و پرندگان راجذب می کند.

خواصدرمانی کاکوتی

Ziziphora دارایلیست طولانی از خواص دارویی است. به طور سنتی برای سرماخوردگی، سرفه، تب، حالتآرام بخش، مشکلات معده، یبوست و بهبود زخم مورد استفاده قرار گرفت. اما چیزی کهواقعا توجه دانشمندان تحقیقاتی را به خود جلب کرده، خواص ضد سرطانی آن است -ادعایی که تنها چند سال پیش ثابت شد.

در سال 2013، یک مطالعه منتشر شده درمجله Food andAgricultural Immunology نشانداد که عصاره کاکوتی توانایی ریشه کنی سلولهای سرطانی در معده را دارد . آنهاآلوئه ورا، زنجبیل و زعفران را نیز آزمایش کردند. همه آنها دارای خواص ضد سرطانبودند، اما کاکوتی ziziphora قوی ترین از چهارتا بود. دانشمنداناثر سیتوتوکسی (ضد سرطان) را بر سلول های سرطانی اندازه گیری کردند. کاکوتی (Ziziphora ) قوی ترین اثر از 4 گیاه مورد آزمایش را نشان داد.

مزایا و شیوه های مختلف استفاده از گیاه کاکوتی (به نوشته  : دکتر محمد نوادهی، دانشگاه آزاد، شعبه پاندان، اصفهان، ایران دروبسایت www. Jacobs.com)

1-کاکوتی ترشح صفراویanti-toxin)  )را از بین می برد: روزانه آن را بهجای ,چای صبح و بعد از ظهر بخورید. 3 گرم در هر 200 میلی لیتر آب جوش برای 20 دقیقه و بعد آن را بنوشید.

2- ملین و ضد گاز است مانند دستور بالایی دم کنید .

3- امنووره آسان: سه بار در روز 5 گرم در 150میلی لیتر از آب دم کنید.

4- تقویت کننده قلب :2 گرم به ازای هر 150 میلیلیتر آب جوش برای چای، 20 دقیقه دم کنید.

5. کسانی که بروسلوزدارند از کاکوتی پخته استفادهکنند .

6. افراد مبتلا به روماتیسمی می توانند در وانحمام 100 گرم برای 3 لیتر آب ریخته و در وان بشینند .

7برطرف کردن سرفه .5 گرم کاکوتی در 300 میلیلیتربریزید وآن را بپزید و 3 فنجان درروز میل کنید.

برای اطلاعات بیشتر خواص دارویی کاکوتی چیست کلیک کنید

مطالب مرتبط:

 طب گیاهی چیست ؟ 

آلوئه ورا چه خواصی دارد ؟

 

خواص دارویی کاکوتی چیست

دعوای خواهر و برادر نوجوان

آکنه چیست و علت بروز آکنه و درمان آن چیست

خواص ,دارویی ,میلی ,آب ,ضد ,گیاه ,خواص دارویی ,میلی لیتر ,دم کنید ,لیتر آب ,است این ,خواص دارویی کاکوتی چیست

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Kim Ryeowook Fanclub آموزش کامپیوتر Willa's memory ورزش خاطرات دری وری دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار خیریه امدادودرمان حضرت امام رضا(علیه السلام)خوروبیابانک ارتودنسی اومگا چت | گل و زعفران درشمال کشور