محل تبلیغات شما

 

هفته شانزدهم بارداری توصیه،علائم و آنچه انتظار می رود:در هفتهشانزدهم بارداری، ازابتدا متوجه تکان های شدید نوزاد خواهیدشد باید بدن خود را شروع به تغییر دهید. در اینجا همه چیزهایی که در مورد نوزاد شما،بدن و هر گونه علائمی که ممکن است در هفته شانزدهم بارداری رخ می دهد اشاره خواهیمکرد

اندازهکودک شما در هفته شانزدهم بارداری

هفته شانزدهم بارداری کودک شما در حال حاضر به اندازه یک آووکادو استو وزن آن حدود سه تا چهار اونس است - او سریع رشد نمی کند!

ماهیچه های موجود در چهره کودک شما هم اکنون می توانند حرکت کنند،بنابراین این هفته او شروع به ساخت عبارات صورتی می کند، هرچند که واقعا کنترلی برروی آنها نیست.

جنین شما ممکن است بیشتر شبیه به یک کودک باشد، اما هنوز راهی برای رفتنندارد. در حال حاضر، او هنوز هیچ چربی نداشته و پوست او هنوز هم شفاف است. ترس نداشته باشید، هر دو در چند هفته تغییرخواهند کرد.

همانطور که هفته پانزدهم در این باره ذکر کردیم، کودک شما می تواند صدایشما را بشنود، صداهای دستگاه گوارش شما و موسیقی که جهان خارج . در حقیقت، مطالعاتنشان داده اند که نوزادانی که در رحم آواز خواندن را می بینند، هنگامی که به دنیامی آیند، آن را بیاد می آورند.

سیستم عصبی کودک شما همچنان در حال پیشرفت است و عضلات اندام کوچک آنها میتوانند انعطاف پذیر باشند. آنها می توانند دست خود را مشت کنند و حتی ممکن است بندناف خود را بگیرند و بکشند.

حدود 4 پوند در ماه برای حفظ سلامت بدن و نوزادتان تلاش کنید.

11 نشانهمعمول برای مراقبت درهفته شانزدهم بارداری :

) 1خونریزیبینی

هفته شانزدهم بارداری غشای مخاطی در بینی شما نیز شروعبه رشد می کند. این باعث می شود که شما احساس خستگی زیادی داشته باشید و حتی باعثخون دماغ شوید. اگر واقعا ناراحت هستید، از پزشک خود بخواهید اسپری بینی بارداریمطمئن و یا نوارهای بینی را تجویز کند.

) 2پوستتیره یا رنگدانه

هفته شانزدهم بارداری هورمون های بارداری همچنین میتوانند رنگ پوست شما را افزایش دهند، به این معنی که شما ممکن است برخی از مناطقبدن خود را تیره تر مشاهده کنید. نمونههای معمول این آرئولا در اطراف نوک شماست، و خال ها، و کک و مک ها و ماهگرفتگی ها تیره تر می شوند. در اغلب موارد، رنگدانه پس از تولد ناپدید می شود،بنابراین چیزی برای نگرانی وجود ندارد

)3 پوستدرخشان

هفته شانزدهم بارداری ممکن است برخی از رنگدانه هااضافه شود، اما اکنون زمانی است پوست درخشانتر و شفافتر می شود حجم خون بالا خونرا به عروق می رساند وباعث می شود پوست برافروخته به نظربرسد  تغییرات درسطوح هورمون ممکن است سبب بروز غده های پوستی در بدن برای ترشح بیشتر روغن ها شودکه باعث می شود پوست کمی شفاف تر شود

) 4تخلیهواژن

در هفته شانزدهم بارداری اینبسیار طبیعی است و فوق العاده برای بدن شما مفید است زیرا کانال را  تولد ازعفونت محافظت می کند

برای اطلاعات  بیشتر هفته شانزدهم بارداری کلیک کنید

 مطالب مرتبط:

 هفتهپانزدهم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

 

 

 

 

 

 

خواص دارویی کاکوتی چیست

دعوای خواهر و برادر نوجوان

آکنه چیست و علت بروز آکنه و درمان آن چیست

بارداری ,هفته ,شانزدهم ,  ,ممکن ,کودک ,شانزدهم بارداری ,هفته شانزدهم ,ممکن است ,کودک شما ,    ,هفته شانزدهم بارداری

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مدرسه علمیه شهید صدوقى واحد 4 قم آموزشی بلاگ تنها Wayne's info naumitymar بازی ساخت خودم + معرفی انواع بازی Jenna's info maloosak1579 چونان که قله «قاف» خیال صعود را stammislefor