محل تبلیغات شما


اختلالات یادگیری یک مشکل است که بر چگونگی دریافت وپردازش اطلاعات فرد تاثیر می گذارد. افراد دارای اختلالات یادگیریممکناست با یکی از موارد زیر مشکل داشته باشند:

خواندن

نوشتن

انجام ریاضیات

درک جهت

اختلالات یادگیری رایج است. بین 8 تا10 درصد از کودکان زیر سال در ایالات متحده ممکن است برخی از انواع اختلالات یادگیری را داشته باشند.

اختلالات یادگیری هیچ ارتباطی باچگونگی هوشمندی شخص  ندارد. در عوض، فردی با ناتوانی یادگیری ممکن است فقط بهدیدن، شنیدن، و یا درک چیزها متفاوت باشد. این کار می تواند برای کارهای روزمره ایمانند مطالعه یا تمرکز داشتن در کلاس سخت تر باشد. برای مقابله با این تفاوت هااستراتژی هایی وجود دارد که فرد می تواند یاد بگیرد.

انواعاختلالات یادگیری

انواع مختلفی از اختلالات یادگیری وجود دارد و آنها می توانند به طور متفاوتی تحت تاثیر قرار گیرند. مهم است که توجهداشته باشیم که اختلالات بیش فعالی کمبود توجه ADHD) )و اختلالات طیف اوتیسم جزو ناتوانی یادگیری نیستند.

                                                                                             

انواع اصلیاختلالات یادگیری عبارتند از:

1-دیسپراکسیا یااختلال کنش پذیری Dyspraxia:

دیسپراکسیا یا اختلال کنش پذیری :برمهارت های حرکتی فرد تاثیر می گذارد. مهارت های حرکتی ما را به حرکت و هماهنگی کمکمی کند. یک کودک جوان مبتلا به دیسپراکسیا ممکن است مشکلی در نگه داشتن قاشق داشتهباشد. بعدها او ممکن است با چیزهایی مانند نوشتن و تایپ کردن مشکل پیدا کند. سایرمشکلات مرتبط با دیسپراکسی عبارتند از:

مشکلات گفتاری

حساسیت به نور، لمس، طعم و یا بوی

دشواری درحرکات چشم

2-دیس لکسی خوانشپریشی Dyslexia

بر چگونگی پردازش زبان تاثیر میگذارد و می تواند خواندن و نوشتن را دشوار کند. همچنین می تواند مشکلات گرامر ودرک مطلب ایجاد کند. کودکان در طول مکالمه به زحمت افکار خود را بیان می کنند .

3-اختلالات یادگیری ریاضی Dyscalculia

از اختلالات یادگیری اختلال دریادگیری ریاضی می توان نام برد این اختلال بر توانایی فرد برای انجام ریاضی تاثیرمی گذارد در کودکان  کم سن، ممکن است بر یادگیری شمارش و تشخیص اعداد تاثیرگذارد. او درحل مسائل ریاضی پایه و یا حفظ کردن چیزهایی مانند جداول ضرب مشکلخواهد داشت .

4-اختلال پردازششنوایی

اختلالات یادگیری بعدی اختلال پردازششنوایی است این یک مشکل درمورد نحوه عملکرد مغز است که صدای فرد را می گیرد. اینامر به دلیل اختلال شنوایی ایجاد نمی شود. افراد مبتلا به این اختلال ممکن است درموارد ذکر شده مشکل داشته باشند:

یادگیری خواندن

صداهای جداگانه از صدای پس زمینه

به دنبال دستورالعمل های گفتاری

گفتن تفاوت بین کلمات مشابه صدا

به خاطر آموردن چیزهایی که شنیده اند

برای مطالعه بیشتراختلالات یادگیری کلیک کنید

مطالب مرتبط:

پرخاشگری  

قُلدری در کودکان

چرا باید مهارتهای گوش دادن را تقویت کنیم  

ترغیب کودکان به اشتراک گذاری

خواص دارویی کاکوتی چیست

دعوای خواهر و برادر نوجوان

آکنه چیست و علت بروز آکنه و درمان آن چیست

اختلالات ,اختلال ,ممکن ,یادگیری ,تاثیر ,مشکل ,ممکن است ,تاثیر می ,می گذارد ,می تواند ,و یا ,اختلال پردازش شنوایی ,مشکل داشته باشند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تحلیل بورس "تیزبین" شعر های من (قاسمعلی رحمانی) Constance's game tiogratamom ++ به روز ++ rosridesdi www.MultiAxis.ir ssanrenfpasce سار پژوهنده گان